Strona 762 z 762 PierwszyPierwszy ... 262662712752760761762
Pokaż wyniki od 11,416 do 11,424 z 11424

Wątek: Kupujemy Audi TT MK1

  1. #11416

    Dołączył
    Sep 2024
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    6

    [MK1] Zakup - prośba o pomoc fachowców

    Witam serdecznie wszystkich użytkowników. Z racji tego iż pojawiły się na moim koncie bankowym jakieś oszczędności postanowiłem spełnić marzenie z dzieciństwa i zakupić Audi TT pierwszej generacji. Od około miesiąca przeglądam różne portale ogłoszeniowe , grupy ale nic sensownego nie ma. Oglądałem kilka egzemplarzy na żywo ale zazwyczaj były to trupy. Połowa samochodu w szpachli , brak katalizatorów , wycieki z silnika i ogólnie ledwo jeżdżące samochody.

    Wpadł mi w oko ten egzemplarz. Co byście powiedzieli? Samochód w historii miał jakąś szkodę ale wiadomo nie są to nowe samochody. Może to być pierdola a może to być szkoda całkowita. Będę musiał zakupić raport żeby się dowiedzieć. Czy warto się interesować tym egzemplarzem ?
    Podobno cały lakier był odświeżany przez poprzedniego właściciela. Nie z uwagi na wypadek a estetykę
    Z tego co widzę na zdjęciach przeklejona jest nalepka z danymi samochodu z prawego pasa na plastiki.

    http://https://www.olx.pl/d/oferta/sprzedam-audi-tt-1-8-turbo-CID5-IDZJQM5.html

    VIN: TRUZZZ8NZY1021661
    NR REJ: KMY06360
    Data 1 rej: 28.09.2000
    Ostatnio edytowane przez DAMEK-TT ; 09-09-2024 o 17:10

  2. #11417
    Awatar _kris
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    KlubTT.pl
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    MM
    Kolor
    brudny
    Posty
    4,383
    Szczerze patrząc na cepik to bym odpuścił, przegląd do 2015 i nastepny w 2019, dodatkowo dwie zmiany właściciela w tym okresie, trochę słabo dla mnie to wygląda. Musiał być niezły dzwon, skoro tyle stała. W dodatku piszesz, że była cała malowana, a moje oko widzi kilka odcieni srebrnego na tym aucie.

    __________________________
    Pozdrawiam

  3. #11418

    Dołączył
    Sep 2024
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    6
    Już ręce opadają z tymi TT . Coś czuję że będę musiał się dużo naszukać. Jeszcze interesują mnie te egzemplarze. Może coś sensownego ?

    https://www.olx.pl/d/oferta/audi-tt-...-ID11EMr3.html

    https://www.olx.pl/d/oferta/audi-tt-...-ID11rWD8.html



    Dla mnie też jest podejrzane jak auto stoi dłużnej niż tydzień. Bo wydaje mi się że jak jest dobra sztuka to kwestia paru dni i sprzedane. Będzie chyba trzeba uzbroić się w cierpliwość albo ściągnąć coś z zagranicy na własną rękę bo na ogłoszeniach to 99% same trupy. A reszta ceny po 25-30k. Myślałem że znajdę coś sensownego do 15-17 tys na samo auto nje liczę serwisu ale widzę że może być ciężko D

    https://www.olx.pl/d/oferta/audi-tt-...5-IDXj5km.html

    https://www.olx.pl/d/oferta/audi-tt-...-ID10PaO2.html


    Ten czarny roadster nawet fajny , niby w oryginalnym lakierze ale dlaczego ktoś ma auto 2-3 miesiące i sprzedaje ? :/

    Tylko trzeba sobie zadać zasadnicze pytanie. Te samochodu mają już po 25 lat i czy trzeba się bać takiego po dzwonku ? Skoro ludzie ściągają ze Stanów Camaro , mustangi za grube pieniądze po szkodach całkowitych porobią blacharsko i śmigają , bo chyba nie bitej się nie doczekam

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    https://www.olx.pl/d/oferta/audi-tt-...-ID11qSxr.html
    Ostatnio edytowane przez DAMEK-TT ; 10-09-2024 o 07:12

  4. #11419
    Awatar _kris
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    KlubTT.pl
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    MM
    Kolor
    brudny
    Posty
    4,383
    Cytat Zamieszczone przez DAMEK-TT Zobacz posta
    Tylko trzeba sobie zadać zasadnicze pytanie. Te samochodu mają już po 25 lat i czy trzeba się bać takiego po dzwonku ? Skoro ludzie ściągają ze Stanów Camaro , mustangi za grube pieniądze po szkodach całkowitych porobią blacharsko i śmigają , bo chyba nie bitej się nie doczekam
    Prawda jest taka, ze TT jest mocno podsterowne (ciężki przód) i większość miała większą czy mniejszą kolizję. Jak auto jest naprawione zgodnie ze sztuką to będzie jeździć i nawet nie zauważysz, że było naprawiane. Problem to "polski janusz", który robi auto na sztukę, aby mało wydać, a dużo zarobić. W przypadku tej TT, to ta zniknęła z cepika na 3-4 lata i to już dla mnie śmierdzi. Rozumiem, mam szkodę, czy tak jak piszesz sprowadzam auto ze Stanów, naprawiam powiedzmy w pół roku lub max rok, ale kilka lat to już dla mnie za długo.

    Co do wklejonych linków, napisze co widze a zdjęciach:
    - czarna, zdjęcia podkręcone i nic poza odrapanym od spodu przednim zderzakiem nie widać
    - druga, plus za posiadanie, właściciel od 7 lat, widać obrys poduszki na desce, jest to rok 99, więc może to być wada deski, pierwsze roczniki tak miały, do weryfikacji na żywo odcień prawego błotnika przód (wygląda jakby ciemniej),
    - trzecia, widać przerobiony tłumik na dwie rury, zmieniona środkowa kratka zderzaka na tą z r32, nie widać dachu, ale sprzedawca pisze o uszkodzonej szybie do wymiany, na pierwszym zdjęciu jakby lewy przednik błotnik był w ciemniejszym odcieniu, porysowany schowek pasażera, zacinające się pokrętło od klimatronika, no i trochę mała cena na auto przywiezione z DE, opłacone i jeszcze zarobek na nim musi być,
    - kolejana, mnie odstrasza sterczący komin (tlumik) , a tak takie nijakie, niby ok, ale po zdjęcia nijakie
    - ostatnia, wygląda w miarę ciekawie, zmienione lub pomalowane środki lamp przednich, przerobiony wydech na dwoe końcówki, lotka a'la r32, blenda od r32, przedni grill od polifta, ciekawa felga

    P.S.
    temat z postami przeniosłem do już istniejącego tematu, aby była spójność na forum
    Ostatnio edytowane przez _kris ; 11-09-2024 o 08:03 Powód: PS
    __________________________
    Pozdrawiam

  5. #11420

    Dołączył
    Sep 2024
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    6
    Jadę dzisiaj zobaczyć tą ostatnią. Pytałem właściciela na mierniku wyszły przedziały 80-130 mikronów na całym aucie. Przodu błotników z uwagi na odpryski zostały wyczyszczone i pomalowane. Na wszystko posiada dowody zakupów z napraw itd. Po vinie w historii nie ma żadnej szkody , ale tym nie ma się co sugerować. Oglądałem kiedyś auto z cvzyzta historia a było bite i szpachlowane. A co do tej TT to do naprawy napewno jest licznik przez złe wskazania i właściciel mówił że czasami na obrotach zafaluje i pytanie czy motor już będzie zajechany czy wina licznika że wskazówki drgają ;D

    Podobno nie kopci , można robić test uszczelki pod głowicą, podłączyć pod komputer objechać na stację diagnostyczną , i na 10tys km robił jedną dolewkę oleju. I jedyna wada lakiernicza to przy lotce jakiś jeden purchle ale z tego co wiem to była wada lakiernicza bo sporo TT tam korodowały.



    Tutaj jej dane z CEPIk:

    TRUZZZ8NZY1002192
    Pierwsza rej: 11.05.1999
    SZA2094F
    Ostatnio edytowane przez DAMEK-TT ; 11-09-2024 o 10:41

  6. #11421
    Awatar _kris
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    KlubTT.pl
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    MM
    Kolor
    brudny
    Posty
    4,383
    Klapa przy lotce, klapa przy lampach tablicy rej, utleniające się listwy na dachu i osłony progów to standard z rudą w TT, pozostałe elementy to już ingerencja zewnętrzna.
    Licznik standardowo silniczki do wymiany, ewentualnie wyświetlacz jak uciekają piksele.
    Falujące obroty to przepustnica do czyszczenia, ewentualnie można zacząć od adaptacji i dopiero jak nie pomoże to czyszczenie.

    Popatrz ogólnie na stan silnika, czy nie ma wycieków, w jaki stanie są węże/przewody gumowe, jak wygląda odma. Dużo TT cierpi na "chorobę starczą", czyli parciejace i pękające przewody gumowe, po dwudziestu paru latach kończą żywot i są problemem w poprawnym działaniu silnika.
    __________________________
    Pozdrawiam

  7. #11422

    Dołączył
    Sep 2024
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    6
    Auto kupione , całość w oryginalnym lakierze. Do roboty licznik , oraz przewód od odmy jest dziurawy i trochę z niego podkapca. Błędów w komputerze brak , od spodu wzorowo. Jeszcze zimówki w zestawie także pojeździmy i zobaczymy co to za rodzynek Narazie banan nie schodzi z buzi

  8. #11423
    Awatar _kris
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    KlubTT.pl
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    MM
    Kolor
    brudny
    Posty
    4,383
    Cytat Zamieszczone przez DAMEK-TT Zobacz posta
    Auto kupione , całość w oryginalnym lakierze. Do roboty licznik , oraz przewód od odmy jest dziurawy i trochę z niego podkapca. Błędów w komputerze brak , od spodu wzorowo. Jeszcze zimówki w zestawie także pojeździmy i zobaczymy co to za rodzynek Narazie banan nie schodzi z buzi
    To super, przyjemności z jazdy i niech banan nie schodzi z twarzy
    __________________________
    Pozdrawiam

  9. #11424

    Dołączył
    Sep 2024
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    6
    Muszę teraz znaleźć przyczynę problematycznego odpalania. Samochód stał wczoraj cały dzień ulewa i duża wilgoć , wieczorem odpalam odpalił od strzała obroty wachlowały pochodził 5-6 sek i zgasł. Za drugim razem odpalił od strzała i obroty równiutko nic nie bujnęło. Muszę zajrzeć do cewek , jedna była wymieniana przez poprzedniego właściciela dokładnie na: NGK U5022 , reszta cewek wygląda jakby była od nowości. No i jeszcze ogarnąć tą nieszczelność z tyłu silnika w okolicach odmy bo widać jakieś ślady oleju. Uszczelka pod deklem zaworów suchutka także z tamtąd nie leci na pewno. Oczywiście sprzedający o tym wspomniał. Jak jest ciepło to nie ma tego problemu tylko jak są mniejsze temperatury , śnieg , opady deszczu i autko stoi.

    A tutaj lista rzeczy która była wymieniana. Mam stare części , potwierdzenia itp.

    - Wymienione sprzęgło + obudowa sprężarki klimatyzacji
    - Wahacze przód
    - Drążki kierownicze przód
    - Gumy na drążku stabilizatora
    - nowe amortyzatory gwintowane przód + poduszki
    - napinacz paska osprzętu + nowy pasek
    - sonda lambda Bosch
    - czujnik temperatury płynu chłodniczego
    - poduszka silnika
    - termostat
    - nowa cewka
    - komplet świec
    - oryginalna obudowa filtra powietrza (wcześniej był stożek)
    - czujnik masy powietrza Bosch
    - uszczelka przepustnicy + czyszczenie przepustnicy
    - olej skrzyni biegów
    - nowy filtr paliwa
    - rozdzielnik płynu chłodniczego
    - kierunkowskazy dynamiczne
    - nowa szyba przednia (stara dostała kamieniem
    - Świeżo wymieniony olej + filtr oraz nowy filtr powietrza
    - rozrząd przy przebiegu 245tys km + uszczelka pokrywy zaworó

    —— EDIT —-
    Samochód posprawdzany VAG-COM , cała diagnostyka wykonana błędów absolutnie brak. Zrobiłem jeszcze adatpacje przepustnicy. Zastanawiam się czy nie wymienić profilaktycznie pompy paliwa. Widziałem parę filmików z takimi objawami jak ja mam i winne okazało się pompa paliwa albo lewe powietrze
    Ostatnio edytowane przez DAMEK-TT ; 13-09-2024 o 18:00

Podobne wątki

  1. MK3 [8S] Kupujemy Audi TT MK3
    Przez hubi_pl w dziale Porady przy kupnie Audi TT
    Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 29-11-2023, 17:11
  2. MK2 [8J] Kupujemy Audi TT MK2
    Przez Blerx w dziale Porady przy kupnie Audi TT
    Odpowiedzi: 2989
    Ostatni post / autor: 17-09-2022, 22:06
  3. MK1 [8N] Kupujemy Audi TT MK1
    Przez ZUCZEK w dziale Kupię
    Odpowiedzi: 8875
    Ostatni post / autor: 04-10-2016, 07:07
  4. Groźby karalne w dziale "Kupujemy audi tt"
    Przez maciek6005 w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 16-12-2014, 21:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •